• Shell Eco-marathon

     • 2018 - Opäť na okruhu Queen Elisabeth

     • Tím SPŠ dopravnej v Trnave úspešne reprezentoval Slovensko na súťaži Shell Eco marathon v Londýne opäť v roku 2018. V kategórii elektromobilov sa náš tím DOPRAVÁCI 2 v zložení : Martin Szitkey, Sebastian Szabo(II.CE-E) Darina Nádaská(II.DT-D) Andrej Karaba(II.CE-C) a Ing. Milan Eliáš kvalifikoval do hlavnej súťaže a  umiestnil sa na  27.-28. mieste s výsledkom 153 km/kWh. Oproti minulému roku sa výrazne zlepšili v prejdenej vzdialenosti a dostali sa získaným časom i do celkového poradia. V tejto kategórii bolo 36 súťažiacich.

      Shell Eco marathon je unikátna súťaž o dosiahnutie čo najvyššej energetickej účinnosti v automobilovej technike. Tento rok sa v dňoch 5.-8. júla 2018 v Londýne 143 študentských súťažných tímov z 24 prevažne európskych krajín zaradených do kategórií podľa typu energie vozidla snažilo prejsť čo najväčšiu vzdialenosť na liter paliva, alebo kWh energie.

      Umiestenie ďalších slovenských tímov (boli v inej kategórii):

      TU Košice 22.miesto

      STU Bratislava 26.miesto

      Cesta za takýmto výsledkom je náročná, ale stojí za to. Je to výsledok cieľavedomej práce Ing.Milana Eliáša, pod ktorého vedením tím pracuje a zároveň je to napĺňanie idey školy, vytvárať podmienky šikovným študentom, aby sa prejavilo ich nadanie a kreativita a zároveň prepájať teoretické poznatky s praktickou realizáciou.

       

      Účasť na takomtoprestížnom podujatí by nebola možná bez našich sponzorov, partnerov a podporovateľov, ktorým vyjadrujeme i touto cestou poďakovanie.

       

                                                                                                                                      Ing. Peter Papík

                                                                                                  riaditeľ školy

      Napísali o nás : 

      https://mytrnava.sme.sk/c/20868042/studentsky-elektromobil-v-londyne-obstal.html#ixzz5KwfkHLfR

      https://podkapotou.zoznam.sk/cl/1000612/1723883/Slovaci-vedia-jazdit-usporne-aj-na-Shell-Eco-Marathon-Europe-------

       

      https://techbox.dennikn.sk/druhaci-zo-strednej-vytvorili-elektromobil-so-spotrebou-063-kwh-na-100-km/