V sobotu 20. júna 2026 sa naši žiaci zúčastnili slávnostného otvorenia výstavy Klubu priateľov železníc Trnavy a okolia v múzejnej expozícii na železničnej stanici Trnava. Výstavu zameranú na históriu železníc v Trnave a okolí, ako aj históriu Klubu priateľov železníc Trnavy a okolia (KPŽT) otvoril predseda Trnavského samosprávneho kraja Mgr. Jozef Viskupič spolu s predsedom KPŽT Mgr. Jozefom Schmidtom. Na otvorení sa zúčastnil I riaditeľ školy Ing. Peter Papík.
Výstavu pripravili členovia KPŽT, medzi ktorých patrí i Ing. Marko Engler, PhD.. Žiaci našej školy počas slávnostného otvorenia obsluhovali aj koľajisko modelovej železnice inštalované v jednom z historických vozňov. Koľajisko vzniklo tiež vďaka činnosti Krúžku železničných modelárov SPŠD Trnava.