• Letecký festival v Piešťanoch otvoril minister dopravy Andrej Doležal a župan TTSK Jozef Viskupič. Delegáciu našej školy vedie riaditeľ Peter Papík. V sobotu 7.5.2022 slávnostne pre verejnosť otvoril Festival premiér Eduard Heger. V sobotu náš stánok poctil svojou návštevou slovenský kozmonaut Ivan Bella.

• Ako byť úspešný na trhu práce

• Dňa 5.5.2022 sa študenti končiacich ročníkov zúčastnili na prednáškovo-prezentačnom bloku AKO BYŤ ÚSPEŠNÍ NA TRHU PRÁCE, ktorý pre nás zabezpečila partnerská spoločnosť Siemens mobility Žilina. Ďakujeme.

• Medzinárodný úspech !

• Michal Trúchly, študent 4. ročníka odboru elektrotechnika na SPŠ dopravnej v Trnave ako víťaz celoštátneho kola Festivalu vedy a techniky AMAVET s projektom Výrobník plastu pre 3D tlač s PET fliaš v kategórii Enviromentálne vedy postúpil do medzinárodnej súťaže, ktorá sa vyhodnocovala v Indonézii a stal sa víťazom i medzinárodného kola! Konzultantom práce bol odborný učiteľ na škole Ing. Vladimír Brath.Blahoželáme a ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu školy, kraja i Slovenska.

• Junior Internet 2022

• Matej Varáček a Simon Polakovič, III.EA pod vedením Ing. Vladimíra Bratha obsadili krásne 3.miesto v celoštátnom kole súťaže Junior Internet 2022. Blahoželáme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy.

• Celoštátne kolo SOČ

• V celoštátnom kole SOČ v Bardejove nás reprezentovali Michal Trúchly, Adam Tanáč (IV.EA) a Šimon Košťál (spoluautorom práce je Michal Pažitný,obaja IV.EC). Ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

• JobSpoTT

• Študenti IV.C odboru technika a prevádzka dopravy so zameraním na automobilovú techniku sa zúčastnili veľtrhu práce JobSpoTT 2022, ktorý sa uskutočnil 28.apríla v priestoroch Holiday Inn v Trnave. Na podujatí si študenti mali možnosť nájsť pracovné ponuky z rôznych oblastí. Firmy a spoločnosti hľadali ľudí s technickým zameraním do výrobnej sféry ako spoločnosti ZF, BOGE, HAVI, Metal Design, Stellantis a iné. Na podujatí sa prezentovali aj zamestnávatelia i z netechnicky orientovaných profesií ako sú financie, logistika, stavebníctvo, obchod, ľudské zdroje, služby. V rámci podujatia si vyskúšali pohovor s personalistom, ktorý poradil, ako zvládnuť pohovor, získať pracovnú pozíciu. Súčasťou programu boli prednášky, diskusie, workshopy, tréningy k pracovným pohovorom a iné.

• Župná olympiáda - atletika

• Dňa 29.4.2022 sa študenti a študentky našej školy zúčastnili krajského kola v atletike v rámci župnej olympiády a opäť s úspechmi a dobrým umiestnením. Gratulujeme a prajeme ďalšie úspechy. Výsledky: 100m - Karol Timotej - 2. miesto 100m - Kerm Peter - nepostúpil do finále Skok do diaľky - Gáliková Laura - 4. miesto Skok do diaľky - Horváthová Linda - 10. miesto Skok do diaľky - Benci Dušan - 2. miesto Skok do diaľky - Horváth Samuel - 9. miesto Vrh guľou - Kršková Alexandra - 4. miesto Vrh guľou - Franta Matej - 4. miesto Vrh guľou - Šupa Jakub - 5. miesto

• Župná olympiáda - netradičné športy

• Župná olympiáda – netradičné športy Dňa 28.4.2022 sa v Mestskej športovej hale konala súťaž v netradičných športoch. ROPE SKIPING – preskok cez švihadlo /Laura Gáliková, Sarah Filová, Filip Kukučka/ ABC FUTBALISTU – žonglovanie s loptou /Laura Gáliková, Ivan Mackovič, Filip Kukučka, Adam Štrbka) V preskoku cez švihadlo získala Sarah Filová (III.D) medzi dievčatami nádherné 1. miesto. V žonglovaní s loptou sa medzi chlapcami na peknom 3. mieste umiestnil Adam Štrbka (III.EB) a medzi dievčatami taktiež na peknom 3. mieste sa umiestnila Laura Gáliková (I.D). Oceneným gratulujeme, a všetkým súťažiacim ďakujeme za vzorné reprezentovanie školy.

• Župná olympiáda - silový päťboj

• Vo štvrtok dňa 28.4. sa v rámci Župnej olympiády konalo krajské kolo silového päťboja, kde chlapci (Šimon Schmidt, Mário Vláčil, Šimon Durdy, Matej Franta) získali 719 bodov a opäť suverénne zvíťazili a obsadili 1.miesto ! Chlapcom gratulujeme k fantastickým výkonom a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

• Župná olympiáda - stolný tenis

• V dňoch 28.4 - 29.4 sa koná Župná olympiáda kde sa zúčastnili aj študenti našej školy. V stolnom tenise obsadili chlapci výborné 2.miesto ( Jakub Šupa, Radoslav Šramo, Matej Pakanec a Oliver Malacký). Chlapcom ďakujeme za vzornú reprezentáciu a gratulujeme k úspechu.

• Deň narcisov

• Aj naša škola sa zapojila do verejnej zbierky ku Dňu narcisov. V meste ste tak mohli 28.4.2022 stretnúť aj našich študentov ☺️

• Ďalšie ocenenie Michala Trúchleho

• Michal Trúchly (IV.EA) opäť úspešne reprezentoval školu a medzinárodnom kole súťaže Enersol v Českej republike získal ocenenie "Za vzornú reprezentáciu svojej krajiny a spoločenský prínos v presadzovaní šetrných technológií,obnoviteľných zdrojov energie a úsporných opratrení". Srdečne blahoželáme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu.