• Novinky

     • Spolupráca aj so SjF STU
      • Spolupráca aj so SjF STU

      • Riaditeľ školy Peter Papík a dekan Strojníckej fakulty STU Ľubomír Šooš dnes podpísali Memorandum o vzájomnej spolupráci,ktorej cieľom je skvalitnenie technického vzdelávania absolventov a ich lepšej pripravenosti pre prax a technické vysokoškolské štúdium. S touto fakultou už dlhodobo spolupracujeme s tímom, ktorí pracujú na projekte elektromobilu, ako i v projekte Formula okolo Slovenska. Podpisom tohoto memoranda sa otvárajú ďalšie možnosti spolupráce najmä vo vzdelávaní v oblasti strojárskych a automobilových predmetov, ale i v ďalších technických predmetoch.

      • IV.EB v Prahe

      • Trieda IV. EB absolvovala zaujímavú exkurziu v Prahe v Centre riadenia dopravy Českých dráh a v Dopravnom podniku mesta Prahy s komentovanou exkurziou v metre.

      • Nemá trieda za účasti župana

      • Predstavenie Nemá trieda k 30. výročiu Novembra 89 si dnes so študentami I.D triedy pozrel i trnavský župan. Pred predstavením bola tlačová beseda pre médiá za účasti župana Jozefa Viskupiča, riaditeľky divadla J.Palárika Zuzany Šajgalíkovej, riaditeľa odboru kultúry a športu trnavskej župy Petra Kadlica, režisérky Adriány Totíkovej a riaditeľa SPŠ dopravnej Trnava Petra Papíka.

      • Študuj dopravu a DOD 3.10.2019

      • V priestoroch železničnej stanice Trnava a Strednej priemyselnej školy dopravnej v Trnave sa uskutočnila vo štvrtok 3.10.2019 po druhý krát v Trnave akcia ŠTUDUJ DOPRAVU. Akcia, ktorú koordinuje Ministerstvo dopravy a výstavby SR spája zamestnávateľov z oblasti dopravy a školy, ktoré ponúkajú študijné a učebné odbory zamerané na dopravu, aby oslovili končiacich absolventov ZŠ a ich rodičov a ponúkli im perspektívne vzdelanie a následne stabilné zamestnanie v zaujímavých profesiách. SPŠ dopravná Trnava zároveň otvorila svoje brány a prezentovala ako pripravuje svojich študentov na budúce profesionálne uplatnenie vo svojich študijných odboroch, ako i spoluprácu s praxou. Na akcii, na ktorej sa zúčastnili zástupcovia Ministerstva dopravy a výstavby SR, významní zamestnávatelia v oblasti dopravy, zástupcovia Trnavského samosprávneho kraja a stredných škôl sa zúčastnili stovky žiakov základných škôl, ktorí si mohli niektoré povolania pozrieť zblízka,či dokonca vyskúšať, skúsiť si ako sa dáva prvá pomoc a aj zistiť, či majú v poriadku farbocit, ktorý je pre niektoré profesie v doprave dôležitý. K dispozícii im bolo i kariérové poradenstvo. Akcia bola hodnotená veľmi pozitívne.

      • November 30- Nemá trieda

      • Na Strednej priemyselnej škole dopravnej v Trnave sa v piatok 27.9.2019 uskutočnila premiéra predstavenia Divadla J.Palárika NOVEMBER 30 – Nemá trieda. Interaktívna inscenácia, ktorej dej je situovaný na jeseň 1989 priamo do školskej triedy, sa odohráva pred súčasnými študentami, ktorí sú vtiahnutí do deja. Inscenácia  Michala Baláža v réžii Adriany Totíkovej s hercami Silviou Soldanovou, Martinom Kochanom a Michalom Jánošom končí v momente vypuknutia Nežnej revolúcie, k výročiu ktorej inscenácia vznikla. Na záver nasledovala prednáška o novembrových udalostiach Ľubomíra Morbachera, ktorý je odborný garant projektu.

      • Deň elektromobility na Ministerstve hospodárstva

      • Súčasťou Dňa elekromobility na Ministerstve hospodárstva sme boli aj my - Ing. Milan Eliáš,Nela Štefanovičová a Oliver Glosz,ktori vzorne reprezentovali školu. Pán minister praje Dopravákom veľa úspechov. Ďakujeme.

      • 120.rokov trate Jablonica - Brezová pod Bradlom

      • Preuentovali sme sa na výročí trate Jablonica – Brezová pod Bradlom

       V sobotu 14. septembra 2019 sa naši žiaci zúčastnili osláv 120. výročia trate Jablonica – Brezová pod Bradlom a v pôvodnej miestnosti bývalej čakárne zastávky s nákladiskom Hradište pod Vrátnom predviedli svoje železničné modely na koľajiskách SPŠD. Tie zaujali najmä miestne deti, ale aj množstvo dospelých. Zároveň tým propagovali školu v Senickom okrese. Za túto aktivitu realizovanú vo svojom voľnom čase im patrí poďakovanie.Počas celého víkendu 14. a 15. septembra sa iní žiaci našej školy, ktorí sú aj členmi Krúžku železničných modelárov v Bratislave, zúčastnili v Trnave predvádzania koľajiska modelovej železnice umiestnenej v klubovom vozni pôvodne určenom na prepravu pošty. Historický vozeň, dodnes funkčný, bol cez víkend odstavený na nástupišti 4 železničnej stanice Trnava a počas dňa prístupný verejnosti.

      • Cena TTSK pre Ing. Milana Eliáša

      • Ing. Milan Eliáš si prevzal z rúk župana Jozefa Viskupiča cenu Trnavského samosprávneho kraja. Svojim prístupom k práci Ing. Milan Eliáš dosiahol i medzinárodný úspech v súťaži Shell Eco Marathon, kde si so študentami ako jediný stredoškolský tím zo Slovenska zaistili účasť na najznámejšom podujatí tejto súťaže.